chessmen روسیه خبر کاریکاتور

chessmen: روسیه خبر کاریکاتور

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور ، بیانات عراقچی راجع به ایرانیان دوتابعیتی

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک روزنامه اسپانیایی اظهار داشت: هیچ سیاستی علیه شهروندانی که تابعیت دوگانه دارند، وجود ندار

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور ، بیانات عراقچی راجع به ایرانیان دوتابعیتی

بیانات عراقچی راجع به ایرانیان دوتابعیتی/ نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک روزنامه اسپانیایی اظهار داشت: هیچ سیاستی علیه شهروندانی که تابعیت دوگانه دارند، وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی افزود: در واقع، ما تابعیت دوم آنها را نادیده می گیریم و هیچگاه از هیچ ایرانی نمی پرسیم آیا گذرنامه دیگری دارد؟ ما می خواهیم که آنها به منزل بازگردند و با خانواده های خود تماس و رابطه داشته باشند، آنها را یک ارزش جهت خودمان قلمداد می کنیم و تلاش در تسهیل آمدن و رفتن آنها داریم.

عراقچی با اشاره به اینکه بین پنج تا شش میلیون ایرانی در خارج زندگی می کنند تاکید کرد که بسیاری از این ایرانیان بدون مسئله به کشور عزیزمان ایران رفت و آمد می کنند و فقط تعداد بسیار اندکی از آنها به خاطر جاسوسی دستگیر شده است اند.

وی افزود: ما متوجه هستیم که ایرانی های دارای دو تابیعت، یک نشانه ساده جهت جذب از سوی سرویس های مخفی خارجی هستند. در عین حال می خواهم به همه ایرانی ها بگویم که هیچ سیاستی علیه شهروندانی که تابعیت دوگانه دارند، وجود ندارد. ما می خواهیم که آنها به منزل بازگردند، از نظر اقتصادی فعال باشند و در دانشگاه ها تدریس کنند. آنها را یک ارزش جهت خودمان قلمداد می کنیم و تلاش در تسهیل آمدن و رفتن آنها را داریم.

گفتنی است که طی رزوهای گذشته جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که بعضی از آنها از اعضای هیأت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها هستند، نامه ای خطاب به ایرانیان خارج از کشور نوشته اند. نشانه از نگارش نامه نمایندگان که بعد از تدوین گزارش تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها تهیه شده، اطمینان دادن به ایرانیان خارج از کشور جهت تردد به کشورمان اعلام شده است است.

در این نامه که قرار است روزهای آینده به امضای جمع بیشتری از وکلای ملت برسد خطاب به ایرانیان خارج از کشور تأکید شده است که صاحبان، علم، سرمایه و سایر اقشار مردم به آسانی می توانند به خارج کشور سفر کرده و مجدداً به کشور عزیزمان ایران بازگردند.

همچنین در این نامه به صراحت آمده است که بحث مربوط به دوتابعیتی ها و افراد دارای گرین کارت و تابعیت های مضاعف مشمول بر مقامات کشور و خانواده های آنها می شود و ربطی به سایر ایرانیان ندارد.

در این نامه بر لزوم زندگی آزاد ایرانیان تأکید شده است و هرگونه رصد و توجه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به مسئله دوتابعیتی ها را متوجه مقامات کشور دانسته است.

نویسندگان این نامه به تمامی ایرانیانی که به دلایل علمی و تجاری و دلایل دیگر از کشور خارج شده است اند، اطمینان داده است که می توانند به آسانی به کشور بازگشته و مشکلی برایشان پیش نمی آید.

نمایندگان مجلس همچنین خطاب به ایرانیان خارج از کشور تأکید کرده اند که فریب بعضی اظهارنظر و شیطنت ها را نخورند و بدانند که قرار نیست مشکلی جهت مردم ایجاد شود.

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور ، بیانات عراقچی راجع به ایرانیان دوتابعیتی

واژه های کلیدی: ایران | عراقچی | ایرانی | ایرانیان | نمایندگان مجلس | سید عباس عراقچی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz